Kolorowe projekty

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały z pewnością o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą.

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. W ślad za tym idzie coraz bogatsza oferta producentów różnego rodzaju materiałów budowlanych, którzy sukcesywnie poszerzają swoje oferty , tak by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często również wręcz te nowe standardy, czy też mody tworzyć. Obok kształtu duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Jest on elementem fascynacji zarówno klientów kupujących okna, jak i architektów, którzy dzięki temu mogą nadać odpowiedni akcent projektowanym budynkom. Bezsprzecznie najlepsze projekty architektoniczne cechuje właśnie idealna harmonia formy i materiału.


Kolorystyka profili
AP 01
dąb specjalny
AP 02
dąb naturalny
AP 05
mahoń
AP 06
ciemny dąb
AP 15
Oregon III
AP 23
złoty dąb
AP 27
orzech
AP 28
Walnuss Terra
AP 29
Walnuss Amaretto
AP 30
ciemny zielony
AP 32
ciemny czerwony
AP 33
Palisander
AP 34
szary
AP 39
brąz czekoladowy
AP 40
szary antracytowy
AP 41
stalowy niebieski
AP 43
zielony
AP 49
kremowy
AP 52
brzoza
AP 60
szary antracytowy
AP 61
szary
AP 62
szary bazaltowy
AP 63
aluminium szczotkowane

Nowa generacja kolorów – „Cool Colors“ und „Life-Like“

Obserwując zachodzące zmiany i chcąc dostarczyć producentom okien nowych argumentów w rozmowach z potencjalnymi klientami Aluplast wprowadził do swojej oferty siedem nowych rodzajów folii dekoracyjnych do profili.